DOM Z PAPIERU



sobota, 31 maja 2014

Taka piękna rupieciarnia!

U Kaye spodobała mi się zabawa - Przedmioty, które mnie określają. Pachnie mi to testem projekcyjnym, ale niech się dzieje;)
Zgarnęłam na półkę parę drobiazgów i sama myślę, na ile się z nimi utożsamiam. Rodzina to numer jeden. Otaczają mnie książki. Nie ma dnia, żebym przynajmniej o nich nie myślała. Temida określa charakter głównego nurtu czytelniczego. Z książkami kojarzą się nieodparcie zakładki - tutaj wybrane  w rzeźbionym pucharze. Świece palę codziennie. Nastrój buduje lawenda w towarzystwie "małego co nieco". Ponadto wnikliwi obserwatorzy dopatrzą się eterycznego anioła, sówek i słonecznego drobiażdżku.
To tylko zabawa!!! Chciałam dać znak, że jestem;)
 Z okazji jutrzejszego święta pozdrawiam wszystkich nastawionych ludycznie. Pielęgnujmy w sobie dziecko...

20 komentarzy:

 1. Miło zobaczyć Twój kącik ważnych drobiazgów.
  Byłam pewna, że będą książki! :)
  Już wiem, o czym zapomniałam komponując swój - o "małym co nieco" w kolorze czerwonym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~ Pewnie codziennie znalazłoby się jeszcze coś innego, bo kocham koronki, perły, ale też stokrotki i ołówki... "Małe co nieco" wolę w białym kolorze, jednak czerwone jest bardziej fotogeniczne;)

   Usuń
 2. Jakże klimatyczny zestaw! Półka to dobry pomysł, można ciekawiej zaprezentować swoją kompozycję. Bardzo podoba mi się świecznik, i to czerwone małe co nieco. ;) Cieszę się, że zdecydowałaś się na udział w tej zabawie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~ No tak, kieliszek kiepsko by się prezentował w pozycji horyzontalnej;) Zabawa wyjątkowo nieabsorbująca czasowo, a uśmiech wywołuje. Dzięki za pomysł:)

   Usuń
 3. Ja jeszcze pozostaję przy oglądaniu i czytaniu na kolejnych blogach - takie samookreślenie się wymaga trochę czasu do namysłu, więc u mnie to trwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~ Ja miałam wątpliwości już po zrobieniu zdjęcia, ale niech tam! Jak zabawa to zabawa:) Też chętnie zajrzę, jeśli znajdą się ochotnicy, by kontynuować prezentacje:)

   Usuń
 4. Wspaniale :) a lichtarz i lawenda i anioł to mieści się i w moim sercu:)
  serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~ Pojemne nasze serca:) Kolejne lawendowe żniwa wkrótce. Uśmiechniętego dnia:)

   Usuń
 5. To bardzo sympatyczna zabawa, sama się do niej przymierzam, ale jak pkela potrzebuję chwilki do namysłu. Pozdrawiam wszystkie dzieci, bo nie wiem, jak wy, ale mnie zdarzają się chwile, kiedy czuję się dzieckiem i tego nam/wam życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~ Sympatyczna i mimo natłoku Ważnych Spraw, wzięłam udział. Odrobina refleksji nad sobą nie zaszkodzi. A tęsknota za dzieciństwem wynika chyba z żalu za beztroską tych lat. Również pozdrawiam dzieci małe i duże, które tu zaglądną:)
   PS
   A mój "dom z papieru" jest pułapką, bo wciąż są wejścia w poszukiwaniu diagramów origami. Każdy Tomek buduje swój domek:)

   Usuń
 6. "Temida określa charakter głównego nurtu czytelniczego" - pięknie! I moje ulubione CO NIECO :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~ Chyba żaden przedmiot w domu nie znajduje się przypadkiem, a Temida pewnie na tę półkę by nie trafiła chociażby rok temu:) No to czas na "co nieco":)

   Usuń
 7. Anioł cudowny!:)) Też mam parę aniołków, a ostatnio do kolekcji przybył bosonogi. "Conieco", niekoniecznie małe, najlepiej smakuje w miejscach skąd pochodzi. Być może w tym roku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~ Anioły bezszelestnie przemieszczają się po papierowym domu, a ten wybrany miał po prostu wczoraj dyżur;)
   Zgadzam się, że dobroci winno się konsumować w miejscu, gdzie dojrzewają. Ja też już za miesiąc tradycyjnie umykam tam, gdzie ciepło, życzliwi ludzie i dobre wino:)

   Usuń
 8. Na moim zdjęciu na pewno znalazłyby się również świeczniki i świece. Bardzo fajna zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~ Pewnie i książki by się znalazły;) Serdeczności:)

   Usuń
 9. Wokół siebie gromadzisz rzeczy, które i memu sercu są bliskie.
  Drzewko ze zdjęciami super.
  Też pomyślałam, że może i ja się z Wami zabawię - może.
  Miłego popołudnia niedzielnego życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~ Zabaw się! Bardzo miła zabawa:) Kusiło mnie, żeby dodać więcej staroci, bo te kocham szczególnie, ale... Może następnym razem;) Serdeczności:)

   Usuń
 10. Bardzo podoba mi się Twoje otoczenie:) Fajna zabawa. Zastanawiam się jak mógłby wyglądać mój kącik... Chyba nie byłby tak romantyczny...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~ Zabawa nie ma ograniczeń czasowych, więc do dzieła! Sama trochę się śmiałam, a trochę zadumałam. Bawmy się:)

   Usuń

Komentarze mile widziane.