DOM Z PAPIERUwtorek, 19 lipca 2011

One Lovely Blog Award

Miło, że zostałam przez Ewę wybrana. Wszak bloguję niespełna pół roku, a tu takie wyróżnienie! Dziękuję:)
Oto - niczym Oskar - nominacja do Nagrody:

Jakie są zasady nowej zabawy?
1.Na swoim blogu dodaj notkę dotyczącą nominacji, pamiętając, by zaznaczyć, kto Ciebie wytypował.
2. Napisz w siedmiu punktach o sobie coś, czego inni nie wiedzą.
3. Tak jak ja - nominuj 16 osób - pomijając tę, która wytypowała Ciebie.
4. Umieść na blogach wszystkich przez Ciebie nominowanych komentarz dotyczący tego, że zostali szczęśliwymi wybrańcami.

Zatem bawimy się!

Magiczna liczba siedem. Zaczynamy odliczanie:

1. Nie umiem jeździć na rowerze. Nie mam też prawa jazdy. Za to świetnie pływam.

2. Męża poznałam w Raju (wprawdzie w świętokrzyskim, ale...). Mam nadzieję, że do raju dojdziemy.

3. Z kilku posiadanych zawodów najbardziej mi odpowiada bycie... logopedą.

4. Jestem pedantką. Codziennie ścieram kurze, a ściereczka wisi złożona w kancik. Czasem jedynym ratunkiem jest niezakładanie okularów. Podkradli mi biografię i wykorzystali w scenariuszu "Dnia świra".

5. Gdy skaczę po kanałach tv, zawsze zatrzymuję się na serialach: "Daleko od szosy" i "Noce i dnie". Barbara Niechcic to ja.

6. Marzę o tym, by utkać gobelin, namalować anioła i wydać książkę.

7. Dzień bez książki i lampki wina jest dniem straconym.

To już mnie macie na widelcu! Czy jeszcze czegoś nie powiedziałam?

A do nagrody nominuję - w dowolnej kolejności - następujących Blogerów:
Tadadaaam!

6. Virginia :)
7. Aneta :)
8. Iza :)
9. Lirael :)
11. Chichiro :)
12. Anek7 :)
13. Naia :)
14. Marta :)
15. Barbara :)
16. Kasia :)

Wiem, że dopiero każdy był przepytany i zabawa podobna, ale dobrze się czytało i dlatego ciągle mało! Mamy lato, bawmy się! :)))

34 komentarze:

 1. Nawet nie wiedziałam, że tak Ci blisko do mnie - przynajmniej dzięki miejscu, w którym poznałaś męża. :))

  OdpowiedzUsuń
 2. W punkcie siódmym może postawić sobie równa się :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ~Ewuś, bywasz w Raju?
  W moim wieku to już tylko Bieszczady albo Góry Świętokrzyskie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ~Bibliofilko, co czytasz? Bo ja się miotam, zaczęłam dziesięć książek i nic! A piję martini - na zdrowie!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. I co tu zrobić. Opublikowałam swojego posta i dopiero wtedy zobaczyłam, że i Ty nominowałaś mnie do One Lovely Blog Award. Mam tylko nadzieję,że fakt iż stało się to jednocześnie nie zostanie odczytany jako naruszenie zasad gry. Bo ja też Cię nominowałam w swoim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 6. ;-) wpadnij do mnie z tą ściereczką, nawet może być w kancik złożoną... Kurz się wprost proporcjonalnie do częstotliwości ścierania - im bardziej odkurzam, tym bardziej się kurzy... ech... ;-)A co wymienionych seriali - ja tez się zatrzymuję, ale nigdy nie obejrzłam całego serialu - zawsze wybiórcze odcinki, a na "Daleko od szosy " zawsze trafiam na ten sam, bodajże 2 odcinek

  OdpowiedzUsuń
 7. "Kurz się"?? Oj, coś mi zjadło literki, miało być "kurz mnoży się..."

  OdpowiedzUsuń
 8. ~Balbinko, dziękuję!
  Ja nie traktuję tego w ramach żadnego konkursu tylko jako dobrą zabawę. Też zanim się wygramoliłam z podstawianiem linków itp., to też się okazało w dwóch przypadkach, że kilka minut przede mną ktoś "ktosia" mojego też nominował. Radość podwójna i tyle.:)

  OdpowiedzUsuń
 9. ~Agnesto, uwielbiam sprzątać! Jeśli nie mam porządków na zewnątrz, to wewnątrz chaos potężnieje. To najlepszy sposób na chandrę. Co do seriali, to sama się dziwię, bo to nie tylko sentyment do PRL, bo ani "Pancernych...", ani "Stawki..." nie oglądam. Chyba wspaniała gra aktorów i nakładające się wątki z moimi - awans społeczny, wieczne zmartwienia...:)

  OdpowiedzUsuń
 10. No to kamień spadł mi z serca. Bo ja też się świetnie bawię.
  Co do punktu pierwszego to też nie mam prawa jazdy, ale za to uwielbiam jazdę na rowerze, tylko niestety pływam bardzo słabo.
  A z tą ściereczką to mogłabyś też do mnie wpaść. Nie znoszę sprzątania. Zawsze na sama myśl przechodzą mnie ciarki. Więc nie myślę, tylko sprzątam jak muszę. Ale powtarzam - JAK MUSZĘ.

  OdpowiedzUsuń
 11. ~Balbinko, jeśli do oferty w pakiecie dołączasz książkowe pogaduchy, to czemu nie?:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytam teraz "Złodzieja wody", ale obok leży Łysiak I tom "Empireum" i zaglądam sobie w przerwach ;) i też piję martini :))) białe. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. ~Bibliofilko, bianco? Czytam "Księgę labiryntu" i popijam rosso.
  Empireum dalej w kręgu marzeń. Próbowałam dojść przez znajomą do wydawnictwa w Krakowie, ale chyba allegro zostaje. Za Łysiaka!:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak bianco, to moje ulubione ;) tudzież ZA ŁYSAKA!

  OdpowiedzUsuń
 15. ~Bibliofilko,
  w górę, i na dół, do przodu, do środka! (toast hiszpański)

  OdpowiedzUsuń
 16. U mnie kiedyś się mówiło: góra-dół-środek-aureola-stół :) Oczywiście aureola była po paru razach najtrudniejsza ;))

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję za wyróżnienie, ale z przykrością stwierdzam, że moja ostatnia spowiedź była stanowczo zbyt obszerna i naprawdę nie mam nic do dodania. Żadnych nowości od tamtej pory.
  Z wielką przyjemnością przeczytałam Twoje siedem ciekawostek. Mąż poznany w raju musi być prawdziwym Aniołem! :) Zazdroszczę Ci umiejętności pływackich. A pedanterii jeszcze bardziej! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. ~Bibliofilko, ciekawe, czyli sprawdza się powiedzenie, że Polak-Hiszpan dwa bratanki...:)

  OdpowiedzUsuń
 19. ~Lirael, rozumiem. Sama zaznaczałam, że dopiero się spowiadałyśmy. Jednak mam czas, dobry humor, to się zabawiłam. Ogórki zdążę zakisić. Perfekcyjnie zresztą. A Anioł ma dwa oblicza, które niczym Janus, pokazuje stosownie do okoliczności.:)

  OdpowiedzUsuń
 20. :))Bardzo mi miło!
  Lovely wyróżnienie :)
  Przyjmuję. Odpowiem lakonicznie, bo i u mnie impas w sprawie zwierzeń. Więc raczej będzie to depesza niż esej.
  Ha, ha! Bogusiu! Na rowerze nie jeździsz?! Jak to możliwe? Ja tak, bardzo lubię swój wehikuł!
  Za to nie pływam. Tak, to możliwe. ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Dziękuję za nominację, to miłe otrzymać takie wyróżnienie, bo i mój blog jest młody (istnieje od marca). Ja też nominowałam.
  Zazdroszczę. Jak to wspaniale brzmi, że męża poznałaś w raju :) i jak romantycznie :)
  Pedantką może nie jestem ( chociaż mi się zdarza), ale lubię porządek i nie mogę zabrać się do pracy nad czymkolwiek, jeśli mam bałagan w domu. W momencie gdy mam czysto, od razu lepiej mi sie nad czyms pracuje, mam jasniejszy umysł. Nie znoszę kurzu i maniakalnie szoruję kuchenny zlew :) Mam podobne ciagoty jak Ty w punkcie 6, mam ochotę powyszywac haftem krzyżykowym, kusi mnie decoupage oraz mam marzenie, by wydać kiedyś własną książkę. Mam nadzieję, że dasz znać na blogu o wydaniu książki, bo koniecznie chcę przeczytać :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. ~Tamaryszku, dziękuję, że postanowiłaś się zabawić. We mnie dalej wakacyjna euforia, więc podjęłam.
  Tak myślę - co trudniejsze - pływanie czy jazda na rowerze? Kinestetyk ze mnie żaden . Kiedyś, gdy robiłam sobie test inteligencji wielorakich, to w zakresie muzyczno-ruchowym zdobyłam jakieś marne 2 czy 3 punkty.
  Czekam na Twoje nowinki. Słoneczka:)))

  OdpowiedzUsuń
 23. ~Anetko, miło, że też się zabawiłaś. Dzięki:)))
  Co do robótek, to byłam na warsztatach decoupagu i mam na koncie jakieś drobiazgi, ale takie dzieła jak np. komoda u Kasi.eire, to jeszcze poza zasięgiem moich możliwości.
  Co do książki, zupełnie poważnie, prowadzę raptularz i to on ma być kiedyś kanwą. Tu na blogu - wprawki jeno. Zdecydowanie też inny charakter. W papierowej wersji jestem bardziej melancholijna, często nawet depresyjna. Może ta pisanina to nawet terapia. Ale jak u Anny Janko albo u Soni Raduńskiej wyszły z tego znakomite książki, to może i moją chociaż rodzina przeczyta. Tu na blogu pokazuję jaśniejszą stronę mojej natury. Zobaczymy, czy coś się z tego wykluje. Marzyć warto.:)))

  OdpowiedzUsuń
 24. Podobnie jak Anetę zaintrygował mnie punkt 6. Umieram z ciekawości co tam sobie skrobiesz, ale przeczucie mi mówi, że będzie to coś w stylu pani Wachowicz:).
  Bardzo dziękuję za nominację, postaram sie coś napisać w ciągu najblizszych dni (do tego czasu fala nominacji trochę opadnie i szaleństwo przemieści się w inne rejony blogosfery:).

  OdpowiedzUsuń
 25. ~Izuś, dziękuję za przystąpienie do zabawy. Czekam na magiczne siedem.:)
  Co do mojego dziennika, to w tej chwili nie jest absolutnie do opublikowania, bo nie jest zgodny z lansowanym światopoglądem. Gdyby ujrzał światło dzienne, ja usłyszałabym zarzuty o szerzeniu "mowy nienawiści" - tak to chyba dzisiaj nazywają. Piszę po prostu o świecie - głównie książkowym - to co myślę. Nazywam każdego po imieniu. Odnoszę się do przyznawanych nagród i podaję powody, dlaczego po twórczość np. Tkaczyszyna-Dyckiego nie sięgnę albo dlaczego Gombrowicz nie mieści się w kanonie lektur itd. Drugi świat to JA. Pisanie o mnie z Wachowicz łączyć może brak chronologii, chaotyczność. Ale to właściwe dziennikom. Dziękuję za porównanie do ulubionej Mistrzyni. Tak jak wspomniałam w komentarzu do Anetki, moje zapiski przypominają "Białe zeszyty" Soni Raduńskiej. Uwielbiam je! Tak myślę, dlaczego nikt o nich na blogach nie pisze. Może były dawniej opinie, gdy "spałam"?
  Gdy kiedyś tam wezmę odprawę emerytalną, przeznaczę ją właśnie na publikację. Może Wam poprzesyłam, bo w sieci z pewnością nie będzie na nią miejsca. Na razie - niech się pisze mój raptularzyk. Dzięki za zainteresowanie.:)))

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja zawsze zatrzymuje się także na "Daleko od szosy" uwielbiam! Tam pokochałam Stroińskiego, się panie częstują hihi, "Dom" mogę oglądać w nieskończoność, za każdym razem łzy mi się zbierają na czołówce, "Szpitalem na peryferiach" i doktorem Sową starszym też nie pogardzę:))

  OdpowiedzUsuń
 27. ~Papryczko, powspominajmy: "na żądanie raz można"; "nie mówi się - ino; ino jak? ino tylko"; ... Kocham ten serial kadr po kadrze, dialog po dialogu.:)))

  OdpowiedzUsuń
 28. No jakże tu nie kochać Leszka! Jest wielki i ponoć to prawdziwe losy:) Chociaż jak trafiam na "Dom", to już nie wiem kogo bardziej kocham Leszka, czy Andrzeja Talara. Chyba jednak Leszka:) A "Daleko od szosy" mam na DVD wyszło kiedyś dwupłytowe, jako dodatek do gazety:) Domu na DVD nie posiadam, bo to jest wydatek, że hoho.
  -Leszku... (jak ona mówi te Leszku!)
  -Aniu...:))))

  OdpowiedzUsuń
 29. Zgadzam się z tym, co napisałaś o sobie - i ten pedantyzm ze mnie też wychodzi, szkoda tylko, że nie tylko podczas sprzątania, ale podczas całego mojego życia - jak powiedziałaś w naszej ulubionej "Wiedeńskiej". A o książce też przeczytałam - i Twoja recenzja brzmi zachęcająco...

  OdpowiedzUsuń
 30. Wcale nie dziwie się nominacji,bardzo klimatyczny blog. Chyba będę tu częstszym gościem :)

  OdpowiedzUsuń
 31. ~Jedzenioholiczko, pedanteria ma swoje dobre strony. W ogóle jak słońce świeci, to wszystko ma super-oblicza. Lody w "Wiedeńskiej" są the best, a książka chętnie pójdzie (na chwilę!) w dobre ręce.:)))

  OdpowiedzUsuń
 32. ~Papryczko, a pamiętasz, jak ON mówił to "Aniu"? Żeby tylko powiedzieć i usłyszeć jak brzmi. Romantyzm wysublimowany. Ech...:)

  OdpowiedzUsuń
 33. ~Agnieszko, jak miło! Zapraszam w moje papierowe progi.:)))

  OdpowiedzUsuń
 34. Bardzo mi miło odnaleźć siebie wśród Twoich typów, ale niestety odmówię. W każdym razie jestem naprawdę wdzięczna za uznanie i okazanie sympatii :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze mile widziane.